Dobry i funkcjonalny projekt mebli kuchennych to podstawa

Kuchnia to wizytówka i serce domu.

Aby właściwie zaprojektować kuchnię, niezbędną czynnością jest przyjazd naszego projektanta na miejsce inwestycji i spojrzenie własnym okiem na układ i możliwości jakie drzemią w pomieszczeniu kuchennym. Projektant wykona kilka zdjęć i oszacuje czy układ kuchni, który założyliśmy podczas pierwszego spotkania u nas w studiu kuchennym ma rzeczywiste zastosowanie. Często bywa tak, że po naszej wizycie w miejscu inwestycji przychodzą nowe pomysły, które dopełniają całość kuchni lub całkowicie ją zmieniają. Po wizycie u Państwa w domu wykonamy wizualizację mebli kuchennych, którą to będziemy wspólnie omawiać podczas kolejnego spotkania u nas w studiu kuchennym.

Aby zaprojektować piękną, a jednocześnie ergonomiczną kuchnię należy uwzględnić kilka podstawowych rzeczy, a mianowicie:

UWZGLĘDNIMY ERGONOMIĘ I FUNKCJONALNOŚĆ W KUCHNI

Należy pamiętać aby kuchnię podzielić na kilka sektorów.

  • strefa spożywcza, w której stanie lodówka i szafki z produktami suchymi;
  • strefa przechowywania naczyń, garnków i drobnego AGD;
  • strefa mycia gdzie będzie się znajdował zlew i zmywarka;
  • strefa przygotowywania posiłków czyli blat roboczy;
  • strefa gotowania i pieczenia, w której znajdzie się piekarnik i płyta grzewcza;
  • strefa kawiarniana, w której znajdzie się ekspres do kawy i czajnik;

Taki podział, nazywamy fachowo ciągiem ergonomicznym lub technologicznym.  Stosując w kuchni wspomniane strefy warto pamiętać aby pomiędzy urządzeniami AGD znajdował się odpowiedniej wielkości blat tzw. roboczy. Dobrze aby pomiędzy zlewozmywakiem, a płytą grzewczą było co najmniej 60cm odległości, a blat główny do przygotowywania posiłków miał co najmniej 90-100cm.

UWZGLĘDNIMY POTRZEBY I GUSTA WŁAŚCICIELA KUCHNI

O gustach się nie dyskutuje?

Każdy z nas zna doskonale swoje potrzeby i wie w jakich klimatach, przy jakich kolorach czuje się najlepiej. My projektanci jesteśmy od tego aby wysłuchać Państwa potrzeb, dopytać o szczegóły i uwzględnić je w projekcie kuchni. Strona wizualna mebli kuchennych jak i estetyka całej kuchni jest tak samo ważna jak i jej funkcjonalność. Przygotowana przez na aranżacja mebli kuchennych będzie uwzględniała najważniejsze zagadnienia.

QuestaFORM kuchnie Wrocław – porozmawiajmy o Twojej kuchni