Ile powinna kosztować kuchnia wykonana na wymiar?

Kuchnia to serce domu! Często o tym zapominamy.

Kuchnia jak i inne meble wykonywane na wymiar mają kosztować tyle, ile mamy założone, że mają kosztować. Każdy z nas kupując cokolwiek dla siebie do domu ma przewidziany budżet i w nim chciałby się zmieścić. Szukamy firmy, produktu, który zadowoli nasze oczekiwania pod względem jakości i ceny. Meble kuchenne produkowane na wymiar powinny być wykonane z solidnych materiałów i muszą być profesjonalnie zamontowane. Meble kuchenne, szafy, garderoby, meble łazienkowe, wykonane na wymiar i zamontowane na stałe, to produkt, który nie tak łatwo w przyszłości wymienić jak np. kanapę w salonie czy szafkę pod telewizor.

Często przechodzi nam przez myśl:

„przecież to się niczym nie różni od tamtego, to dlaczego więcej kosztuje”?

Do produkcji mebli na wymiar stosuje się różne materiały o różnej jakości. Jak wiemy doskonale – „diabeł tkwi w szczegółach” – i te szczegóły mają ogromny wpływ na użytkowanie i solidność mebli.

Wpływ na cenę ma również inny czynnik, a mianowicie człowiek, z którym przyjdzie Państwu ustalać szczegóły projektu swojej wymarzonej kuchni. Mowa tu oczywiście o projektancie, osobie, której opowiecie Państwo o swojej wizji ustawienia kuchni, potrzebach i zamiłowaniach. Dobrze jest współpracować z dobrym projektantem, który ma doświadczenie, ma wizję, słucha i proponuje.

Kolejnym ważnym elementem układanki cenowej jest montaż mebli. To jest bardzo ważny element jakości zakupionych mebli. Solidne meble kuchenne mogą być kiepskim produktem jeśli zostaną niewłaściwie zamontowane.

Wracając do pytania: ile powinna kosztować solidna, jakościowa, elegancka i funkcjonalna kuchnia?
Naszym zdaniem średniej wielkości kuchnia wykonana na wymiar z solidnych, markowych materiałów, z profesjonalnym montażem i dobrym projektantem powinna kosztować we Wrocławiu w granicach 15-25 tyś.zł bez sprzętu AGD. Cena może być zmienną w zależności od doboru materiału na fronty kuchenne, akcesoriów typu kosze cargo, systemów narożnikowych, rodzajów szuflad, organizerów, uchwytów, oświetlenia czy też blatów kuchennych.

Zapraszamy do naszego studia aranżacji i projektowania wnętrz w meble na wymiar mieszczącego się we Wrocławiu gdzie przy dobrej kawie porozmawiamy o wszystkich aspektach zamówienia eleganckich i solidnych mebli kuchennych.

QuestaFORM Kuchnie i Wnętrza Wrocław – „porozmawiajmy o kuchni”