DOBRY I FUNKCJONALNY PROJEKT MEBLI KUCHENNYCH

Kuchnia to wizytówka i serce domu.

Po spotkaniu u nas w studiu kuchennym, po wstępnym ustaleniu ustawienia kuchni i po przedstawieniu oferty cenowej za meble, projektant zapewnia swój przyjazd do Państwa domu w celu wymierzenia pomieszczenia kuchennego. Aby zaprojektować właściwie kuchnię, niezbędną czynnością jest przybycie projektanta na miejsce i spojrzenie własnym okiem na układ pomieszczenia i możliwości. Projektant wykonuje kilka zdjęć i oszacowuje czy układ kuchni, który założyliśmy podczas pierwszego spotkania u nas w studiu kuchennym, ma rzeczywiste zastosowanie. Często bywa tak, że po wizycie projektanta w miejscu inwestycji, przychodzą nowe pomysły, które dopełniają całość kuchni lub całkowicie ją zmieniają. Po wizycie u Państwa w domu, projektant wykonuje projekt, który to będzie omawiany z Państwem podczas kolejnego spotkania.

Aby zaprojektować piękną, a jednocześnie ergonomiczną kuchnię należy uwzględnić kilka podstawowych rzeczy, a mianowicie:

UWZGLĘDNIMY ERGONOMIĘ I FUNKCJONALNOŚĆ W KUCHNI

Należy pamiętać aby kuchnię podzielić na kilka sektorów.

  • strefa spożywcza, w której stanie lodówka i szafki z produktami suchymi;
  • strefa przechowywania naczyń, garnków i drobnego AGD;
  • strefa mycia gdzie będzie się znajdował zlew i zmywarka;
  • strefa przygotowywania posiłków czyli blat roboczy;
  • strefa gotowania i pieczenia, w której znajdzie się piekarnik i płyta grzewcza;
  • strefa kawiarniana, w której znajdzie się ekspres do kawy i czajnik;

Taki podział, nazywamy fachowo ciągiem ergonomicznym lub technologicznym.  Stosując w kuchni wspomniane strefy warto pamiętać aby pomiędzy urządzeniami AGD znajdował się odpowiedniej wielkości blat tzw.roboczy. Dobrze aby pomiędzy zlewozmywakiem, a płytą grzewczą było co najmniej 60cm odległości, a blat główny do przygotowywania posiłków miał co najmniej 90-120cm.

UWZGLĘDNIMY POTRZEBY I GUSTA WŁAŚCICIELA KUCHNI

O gustach się nie dyskutuje?

Każdy z nas zna doskonale swoje potrzeby i wie w jakich pomieszczeniach, przy jakich kolorach czuje się najlepiej. My projektanci jesteśmy od tego aby wysłuchać Państwa potrzeb, dopytać o szczegóły i uwzględnić je w projekcie. Strona wizualna mebli kuchennych jak i estetyka całej kuchni jest tak samo ważna jak i jej funkcjonalność. Przygotowana przez na aranżacja mebli kuchennych będzie uwzględniała najważniejsze zagadnienia.

QuestaFORM kuchnie Wrocław – porozmawiajmy o kuchni