ŁADNIE ZAPROJEKTUJEMY

Kuchnia to wizytówka i serce domu.

Po wizycie u Ciebie w domu i wymierzeniu pomieszczenia kuchennego, kolejnym krokiem będzie wykonanie projektu ustawienia mebli kuchennych. Aby zaprojektować piękną, a jednocześnie ergonomiczną kuchnię należy uwzględnić kilka podstawowych rzeczy, a mianowicie:

UWZGLĘDNIMY ERGONOMIĘ I FUNKCJONALNOŚĆ W KUCHNI

Należy pamiętać aby kuchnię podzielić na kilka sektorów.

  • strefa spożywcza, w której stanie lodówka i szafki z produktami suchymi;
  • strefa przechowywania naczyń, garnków i drobnego AGD;
  • strefa mycia gdzie będzie się znajdował zlew i zmywarka;
  • strefa przygotowywania posiłków czyli blat roboczy;
  • strefa gotowania i pieczenia, w której znajdzie się piekarnik i płyta grzewcza;
  • strefa kawiarniana, w której znajdzie się ekspres do kawy i czajnik;

Taki podział, nazywamy fachowo ciągiem ergonomicznym lub technologicznym.  Stosując w kuchni wspomniane strefy warto pamiętać aby pomiędzy urządzeniami AGD znajdował się odpowiedniej wielkości blat tzw.roboczy. Dobrze aby pomiędzy zlewozmywakiem, a płytą grzewczą było co najmniej 60cm odległości, a blat główny do przygotowywania posiłków miał co najmniej 100-120cm.

UWZGLĘDNIMY POTRZEBY I GUSTA WŁAŚCICIELA KUCHNI

O gustach się nie dyskutuje?

Każdy z nas zna doskonale swoje potrzeby i wie w jakich pomieszczeniach, przy jakich kolorach czuje się najlepiej. My projektanci jesteśmy od tego aby wysłuchać Twoich potrzeb, dopytać o szczegóły i uwzględnić je w projekcie. Strona wizualna mebli kuchennych jak i estetyka całej kuchni jest tak samo ważna jak i jej funkcjonalność. Przygotowana przez na aranżacja mebli kuchennych będzie uwzględniała najważniejsze zagadnienia.