Ile ma kosztować kuchnia na wymiar?

Kuchnia jak i inne meble wykonywane na wymiar mają kosztować tyle ile mamy założone, że mają kosztować. Każdy z nas kupując cokolwiek dla siebie do domu ma przewidziany budżet i w nim chciałby się zmieścić. Szukamy firmy, produktu, który zadowoli nasze oczekiwania pod względem jakości i ceny. Wszystkie meble wykonywane na wymiar powinny być wykonane z solidnych materiałów i profesjonalnie zmontowane. Meble kuchenne, szafy, garderoby, meble łazienkowe, meble pokojowe, robione na wymiar i montowane na stałe, to produkt, który nie tak łatwo w przyszłości wymienić jak np. kanapę w salonie czy szafkę wolnostojącą pod telewizor. Do naszego budżetu powinniśmy dobrać firmę, która spełni warunki budżetowe i oczekiwania jakościowe. Wiele razy zapewne myślimy …”przecież to się niczym nie różni” lub „to się mało różni od tamtego, to dlaczego więcej kosztuje”…?

Do produkcji mebli stosuje się różne materiały, wykonuje lub kupuje od poddostawców półprodukt o różnej jakości, z którego powstają meble na wymiar. Jak wiemy „diabeł tkwi w szczegółach” ale one mają ogromny wpływ na użytkowanie i jakość mebli. Prócz jakości półproduktu czyli np.frontu kuchennego ważnym czynnikiem jest odpowiednie złożenie mebli, z zastosowaniem dobrych rozwiązań i użyciem profesjonalnych maszyn. Następnie potrzebujemy kogoś kto zna się na ergonomii i stylistyce ustawienia mebli, potrzebujemy projektanta. Dobrze jest współpracować z dobrym projektantem, który ma doświadczenie, ma wizję, słucha i proponuje. Kolejnym ważnym elementem układanki cenowej jest montaż mebli. To jest bardzo ważny element jakości zakupionych mebli. Najlepiej wykonane meble mogą być kiepskim produktem jeśli zostaną niewłaściwie zamontowane. Bardzo ważną rzeczą jest opinia, którą ma dana firma. Czy nie jest często tak, że sprzedawca jest „przyłóż do rany” tylko przy zakupie mebli, a potem przy ewentualnych problemach z produktem czy reklamacją nie ma z kim rozmawiać? Ważny jest dobry kontakt z projektantem, który zapewni, że przy każdym etapie zamówienia mebli na wymiar będzie do Państwa dyspozycji.

Ile mają kosztować meble do kuchni czy innego rodzaju meble na wymiar?
Naszym zdaniem dobrej jakości np. kuchnia na wymiar we Wrocławiu o średniej wielkości powinna kosztować pomiędzy 12-25 tyś.zł bez sprzętu AGD. Cena może być zmienną w zależności od doboru akcesoriów typu kosze cargo, uchwytów, oświetlenia, blatów czy nawet organizerów na sztućce czy koszy na śmieci.

Zapraszamy do naszego studia aranżacji i projektowania wnętrz w meble na wymiar mieszczącego się we Wrocławiu gdzie przy dobrej kawie porozmawiamy o wszystkich aspektach zamówienia dobrych i solidnych mebli kuchennych, łazienkowych, pokojowych, garderób jak i innych mebli wykonywanych na zamówienie pod wymiar.